Uroczystość Wniebowzięcia NMP / Święto Wojska Polskiego
Data publikacji: czwartek, 07-08-2025
W piątek (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno ze świąt nakazanych, dlatego Msze święte w naszym kościele będą celebrowane w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła, wianki i owoce. Tego dnia przypada również Święto Wojska Polskiego.
Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Starosta Nidzicki Paweł Przybyłek oraz Dowódca 16. Nidzickiej Brygady Zmotoryzowanej płk Tomasz ISIO zapraszają na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia 2025 roku na terenie 16. Nidzickiej Brygady Zmotoryzowanej im. gen. dyw. Zygmunta Bohusz-Szyszko w Załuskach k. Nidzicy.
Program uroczystości:
10:00 – Msza Święta polowa celebrowana przez ks. kan. Piotra Srogę
11:15 – uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego
12:15 – pokaz statyczny sprzętu wojskowego oraz poczęstunek żołnierską grochówką
Pozostałe aktualności
poniedziałek 15.06.2026
wtorek 12.05.2026
sobota 28.03.2026
sobota 01.11.2025
środa 20.05.2026
środa 20.05.2026
czwartek 23.04.2026
sobota 11.04.2026




















